Jedlé oleje

Pečlivou malovýrobu našeho výrobce Obchody Milota s.r.o. nelze srovnávat s průmyslovou výrobou, kde je hlavním účelem velké množství olejů. Průmyslová výroba snižuje kvalitu finálních výrobků, které mají posléze negativní dopad na lidské zdraví dokonce i zvířata. Vždy se jedná o RAW olej lisovaný za studena.

Nejvíce prodávaným olejem je čerstvý certifikovaný lněný olej, dále pak ostropestřecový a dýňový olej. 

Máme i oleje od firmy VIRDE a AROMATICA, například rakytníkový, šípkový, pupálkový, z černého kmínu, meruňkový a další…..

Panenské, neboli za studena lisované rostlinné oleje se šetrně lisují bez využití vysokých teplot a další nutné rafinace. Obsahují v oleji rozpustné vitaminy, přítomné v původní rostlinné surovině (hlavně vitamin E), cenné nenasycené mastné kyseliny a další živiny. Pro chuť oleje jsou velmi důležité přírodní aromatické látky, které v oleji zůstanou při lisování za studena. U těchto olejů jsou velmi důležité tipy na použití, protože obsažené mastné kyseliny se za vysokých teplot ničí a mohou se přeměnit na škodlivé látky. Nevýhodou lisování za studena je malý výtěžek lisování. Oleje lisované za studena jsou proto dražší než rafinované oleje. 

Rakytníkový olej
Rakytníkový olej

Rakytníkový olej je jednou z mnoha surovin pocházejících přímo ze srdce našich rostlin. Jeho účinky jsou nevídané. Olej se získává ze semen a plodů rakytníku řešetlákového a oplý…