Hřebíčkový ojel

Hřebíčkový olej je unikátní díky svým antimikrobiálním, protiplísňovým, antiseptickým, antivirovým, afrodiziakálním a stimulačním vlastnostem. Používá se k léčbě mnoha zdravotních potíží, například na bolest zubů, zažívací potíže, kašel, astma, bolesti hlavy, stres a detoxikaci krve. Jeho nejdůležitější a nejčastější využití je v dentální péči. 

Jak už bylo zmíněno výše, nejvýraznější užití má hřebíčkový olej v dentální péči. Díky svým antibakteriálním účinkům je hřebíčkový olej velmi účinný při úlevě od bolestí zubů, dásní, a aftů. Hřebíčkový olej obsahuje eugenol, který se v zubním lékařství využívá již mnoho let. Kloktání ředěného hřebíčkového oleje zklidňuje podráždění a bolest v krku. Charakteristická vůně hřebíčkového oleje také pomáhá při zápachu z úst. Hřebíček je také účinný v boji se zubním kazem.

V Indii se hřebíčkový olej tradičně kape na vatový tampon a před spánkem se přikládá na zub s kazem. Za několik dní kaz zmizí. Proto se hřebíčkový olej přidává do mnoha dentálních produktů a přípravků, zejména do zubních past a ústních vod. Zubní lékaři také míchají hřebíčkový olej s oxidem zinečnatým a používají tuto směs jako dočasný výplňový materiál do kořenového kanálku. Hřebíčkový olej je však velmi silný a při nesprávném užití může v ústech způsobit poleptání.

Vzhledem k novým studiím a pečlivému posouzení jeho účinnosti se hřebíčkový olej začal používat jako zklidňující balzám při prořezávání zoubků u dětí. V hodně naředěné formě se může aplikovat dětem na dásně a jeho antiseptické a zklidňující účinky jim mohou ulevit od bolesti a obtíží.


Máte zájem o tento produkt? Neváhejte nás kontaktovat.