Ivan čaj – Porcované bylinné čaje

IVAN ČAJ – výjimečný nápoj našich předků

Tisíce roků naši předkové hojně užívali výjimečný nápoj z fermentované vrbovky úzkolisté, který je známý pod názvem Ivan čaj. Svými blahodárnými účinky na zdraví člověka získal Ivan čaj také označení jako elixír života, elixír mladosti nebo univerzální přírodní lékárnička. Vrbovka úzkolistá hojně roste v našich krajích a na severní polokouli. Proto Ivan čaj výborně vyhovuje naší genetice, jeho komplex minerálů a vitamínů je dokonale asimilovaný našemu organismu.

Lahodná chuť a jemné aroma jsou charakteristické pro správně zpracovaný a připravený Ivan čaj. Se svým počtem prospěšných vlastností a účinků pozitivních pro organismus nemá Ivan čaj mezi nápoji obdobu. Jeho unikátní vlastnosti potvrzují mnohé výzkumy renomovaných vědců a institucí. Právě tyto výjimečné vlastnosti Ivan čaje způsobily koncem 19. století snahy určitých skupin o dehonestaci a vytlačení Ivan čaj z trhu s cílem nahradit ho dovozem méně kvalitního čaje z kolonií v Indii a v Číně. Ivan čaj neobsahuje kofein, puriny ani kyselinu močovou a šťavelovou, které se dostávají do organismu právě kávou a čaji

Pozitiva Ivan čaje

Obsahuje 70 stopových prvků, včetně významného množství železa, hořčíku, draslíku, sodíku a mědi. Dále je zdrojem 18 aminokyselin, které jsou snadno absorbovány do těla a rychle dodají energii. Dále bioflavonoidy, Vitamín A, B, C, pektinu, chlorofyl, které vytváří celou řadu blahodárných vlastností.  Obsahuje také velké množství vitamínu C (až 6krát více než citron).

Naše vrbovka úzkolistá pochází z ekologicky čisté a čarovné Archangeľské oblasti na severu Ruska z údolí řeky Severní Dvina. 

Je to čaj pro každodenní pití. Neobsahuje kofein ani thein, takže jej mohou i děti.

Velmi dobře působí na trávicí soustavu, kardiovaskulární systém – otoky nohou, krevní tlak, migrény, (zejména ten s květy), dává do pořádku psychiku a v neposlední řadě také upravuje spánek.
Ivan čaj obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků. Obsahuje i kyselinu gallovou, která je protikarcinogenní!   Ivan čaj se dá pít opravdu denně, není třeba dělat pauzy „mezi kúrami“, dává naše tělo do pořádku, stabilizuje jej. 
Ivan čaj výrazně posiluje imunitu, detoxikuje, je protizánětlivý a je zdrojem zdraví, energie a duševní pohody!

Použití: cca 1 malá lžička na hrneček, zalévá se vodou
60-90st, louhuje se 3-5min, zalévá se 3x-5x a doporučuje se jej pít 2x-3x
denně. Čaj je to velmi lahodný, jemný, s příjemným aroma po medu a jantarovou barvou.

Ivan čaj z listů vrbovky úzkolisté


Ivan čaj z listů a květů vrbovky úzkolisté


Máte zájem o tento produkt? Neváhejte nás kontaktovat.